2 Gru 2012

Kur prarandama daugiausiai šilumos?

Tik atsakius į šį klausimą galima savo investicijas į namo šiltumą ir ekonomiškumą nukreipti teisinga linkme. Jau žinome, kad „liūto dalis” šilumos nuostolių tenka konvekciniam oro judėjimui.

Pirmoji investicija – į lubų šiltinimą

Nuo šildymo prietaisų patalpose sušilęs oras kyla į viršų ir sudaro didelį slėgį pirmiausiai į lubas. Per bet kurį nesandarumą šiltas oras su jėga fontanais veržiasi į išorę, kaip iš kiauro oro baliono.

Nors, žiūrėdami į lubas, mes nematome aiškių nesandarumų, tinkamai neužsandarintose lubose visada pakanka plyšių-plyšelių, per kuriuos dideli šilto oro kiekiai išeina iš patalpų.

Tuo pačiu metu apatinėje patalpų dalyje susidaro oro išretėjimas, ir per įvairius nesandarumus grindyse, duryse, sienose ir languose į patalpas įsiurbiamas šaltas oras, kurį vėl reikia šildyti.

Dėl tokio greito šilumos „išnešimo” sienos net nespėja labiau sušilti.

Per lubas prarandama didžiausia šilumos dalis.

Ką daryti?
Sienų šiltinimas – antrasis prioritetas

Kai lubos apšiltintos sandariai ir šiltas oras negali per jas „pabėgti”, šiluma kaupiasi patalpose ir pirmiausiai sušildo sienas.

Nors langai gali būti mažiau sandarūs, jų plotas dažniausiai būna kur kas mažesnis, negu sienų. Todėl sienoms tenka didesni šilumos nuostoliai.

Per sienas šiluma keliauja į oro tarpą, arba į išorę (jei sienose nėra oro tarpo).

Trečiasis prioritetas – langai

Per langus šiluma gali būti prarandama dėl rėmo nesandarumo, šilumos išspinduliavimo per stiklą, nesandaraus ar nekokybiško įmontavimo.

Ketvirtasis prioritetas – grindų šiltinimas

Šiltos grindys suteikia jaukumo.

Ką daryti, jei grindys jūsų name šaltos ir nejaukios?

Teisingai nukreipę savo investicijas į namo šiltumą ir ekonomiškumą, gausite maksimalų šilumos taupymo efektą.

Apie autorių: Robertas Karvauskas

Robertas Karvauskas pastatų šiltinimo analize užsiima nuo 1994 metų. Dalyvaudamas namų statymo procesuose, Robertas domėjosi ir tyrinėjo, kodėl namai netenka šilumos ir ką daryti, kad jie būtų sandarūs ir šilti. Analizuodamas šilumos išsaugojimo pastatuose principus, Robertas įsitikino, kad didžiausią įtaką šilumos išlaikymui pastatuose turi ne šiltinimo medžiagos sluoksnio varža, o pastato sandarumas. Plačiau skaitykite: sandarusnamas.lt

Palikite komentarą